Καλωσήρθατε στην ιστοσελίδα του Ε.Ε.Ε.Ε.Κ Ναυπάκτου!

Υπουργείο Παιδείας Δια Βίου Μάθησης και Θρησκευμάτων

Ανακύκλωση

Η φροντίδα για το περιβάλλον, είναι ευθύνη όλων μας.

Για μας δε τους εκπαιδευτικούς η υποχρέωση μας είναι διπλή. Ατομική και κοινωνική. Ατομική, για το τί κάνουμε ως άτομα. Κοινωνική, αν την αγάπη προς το περιβάλλον την μεταδίδουμε στους μαθητές μας.

Τα πάντα είναι θέμα παιδείας. Και μάλιστα όχι γνώσης, αλλά μόρφωσης. Η γνώση είναι απαραίτητη, αλλά στην ζωή δεν μπορεί να σταθεί μόνη της δίχως την μόρφωση. Και η αγάπη και φροντίδα για το περιβάλλον είναι ένα απότα πιο σημαντικά κομμάτια και πτυχές της μόρφωσης.

Με τις σκέψεις αυτές, συνεργαστήκαμε με την εταιρία ανακύκλωσης μπαταριών, Α.Φ.Η.Σ. Α.Ε., και κάδος της έχει τοποθετηθεί από την αρχή της σχολικής χρονιάς 2009-2010 στο σχολείο μας. Και με αφορμή αυτό, ενημερώνουμε συνεχώς για την αξία της ανακύκλωσης τους μαθητές μας.

Σημείωση: Για περισσότερες λεπτομέρειες και πληροφορίες για την ανακύκλωση μπαταριών, μπορείτε να επισκεφθείτε την ιστοσελίδα της εταιρίας Α.Φ.Η.Σ. Α.Ε. www.afis.gr

Η.Β.